Tableau des médaillés / Winner's List

2012 Edmonton International
WEM Ice Palace
2012/03/30 - 2012/04/01


Catégorie/Category Or/Gold Argent/Silver Bronze
U9 Boys
U9 Girls
U11 Boys
U11 Girls
U13 Boys

U13B -30

TEPER, David
Thorn Hill
MCCARTHY, Gabe
Kita Kaze
STEVENS, Corban
St. Albert

U13B -34

DEGEORGIO, Corbin
Salmo
PRUS-CZARNECKI, Adam
Tokugawa
CYR, Turner
Abbotsford

U13B -38

THOMSON, Adam
IshiYama
VERWER, Aren
Lethbridge
HENRY, Anthony
Campbell R

U13B -42

EDWARDS, Branden
PrGeorge
RUSSELL, Ryan
PrGeorge
BLANCHETTE-VAN OPLOO, Atlas
Tolide

U13B -46

BERKELIEV, Berk
IshiYama
REED, Braden
N. Capital



U13B -50

PRICE, Levi
PrGeorge
WU, David
Tokugawa



U13B -55

PEDDLE, Makizak
Lethbridge
MELDRUM, Braydon
St. Albert



U13B -60

MACARAEG, Cedric-Lee
Kita Kaze
HEJNOWICZ, Aleksander
Nunavut
DRAKE, Joseph
Tolide

U13B +60

MELANSON, Shayne
Nunavut
FORTIER, Jean Francois
Nunavut
NOBLE, Stephan
Nunavut

U13 Girls

U13G -28

DEEVY, Drew
PrGeorge
ROWLAND, Delayne
HokuSeiKan
ROWLAND, Keanna
HokuSeiKan

U13G -32

CHRISTOU, Despina
Hiro's
GREVATT, Sydney
Hiro's



U13G -36

TERAMURA, Emiko
Judo Yukon
WHITE, Roisin
Tolide
MACNEIL, Emily
Drayton

U13G -40

MCLEOD, Ashley
Hiro's
SIMMONS, Lorna-Jane
Hart
WILKINS, April
Tokugawa

U13G -44

DEEVY, Brynne
PrGeorge
PINKSEN, Sadie
Nunavut



U13G -52

BELLISLE, Miranda
Pr. Albert
ROGERS, Kisa
HokuSeiKan



U15 Juvenile Boys

U15B -38

MOSS, Liam
Aberdeen
SCHAUS, Taylor
PrGeorge



U15B -42

NAKANO, Ty
Hiro's
LAASS, Byron
Hart
FRIESEN, Walter
Kodokwai

U15B -46

HUGGINS, Wyatt
Campbell R
SLOOYER, Connor
N. Capital
TENGA, Jonas
Canmore

U15B -50

JOLLEY, Brennan
Victoria
WILKINSON, Kyle
PrGeorge
ONAGI, Tanner
Selkirk

U15B -55

BRUMA, Sergio
St. Albert
SUDO, Tanner
Lethbridge
EKOSKY, Damien
Selkirk

U15B -60

MANDEL, Dawson
Lethbridge
WILSON, Brenden
HokuSeiKan
MILLER, Tyler
Tokugawa

U15B -66

TEETZEL, Liam
Fernie
MACARAEG, Cyrone
Kita Kaze
BERTRAND, Levi
Airdrie

U15B +66

ADAMS, Jordan
HokuSeiKan
KUCH, Joey
Selkirk
RICHARDSON, Noah
Hiro's

U15 Juvenile Girls

U15G -40

GOULET, Justyne
Salmo
TAKAHASHI, Emma
Lethbridge



U15G -44

POLIAKIWSKI, Brette
Lloydminst
NEMETH, Virginia
Lethbridge
PEDERSEN, Jordyn
Tolide

U15G -48

RUSSELL, Lisa
PrGeorge
GAGNON, Alexandra
Tolide
KOLIASKA, Taeya
Lethbridge

U15G -52

VARSANYI, Hana
Lethbridge
NORTHROP, Grace
Hart
MONTGOMERY, Taryn
Moose Jaw

U15G -57

BADOWSKI, Natasha
Kawasaki
LEEMAN, Olivia
Kaizen
TROTTER, Keira
Lethbridge

U15G +63

LYSYK, Stasha
Lethbridge
TIMMERMAN, Hayley
Vernon
PERKS, Sarah
Lethbridge

U17 Cadet Men

U17M -55

MCEACHERN, Justin
Airdrie
CLARK, Mike
Judo Sask
KEYES, Andrew
Kodokwai

U17M -60

AYASSE, Ian
Hiro's
SKAF, Aidan
Pense
YAMADA, Sean
Kodokwai

U17M -66

LEWIS, Briton
Manitoba
YODOGAWA, Cole
Abbotsford
BAILEY, Chris
Tokugawa

U17M -73

SLOOYER, Brandon
N. Capital
JAMIESON, Tavis
Steveston
ROOTS, Kurt
PoCo

U17M -81

CLARK, Braxton
Nanaimo
BELLAVANCE, Brendan
Hart
GINTHER, Kurt
Tokugawa

U17M -90

POPS, Willem
Manitoba
FRIOLET, Sebastien
Tolide



U17M +90

MOCH, Tyson
Lethbridge
BOYSEN, Morgan
Barrhead
PINGWARTUK, Joseph
Nunavut

U17 Cadet Women

U17W -44

TROMBO, Emily
Balmoral
SURBEY, Aleksandra
Hiro's



U17W -48

LEHNER, Josie
Pr. Albert
TROMBO, Britni
Balmoral



U17W -52

NELSON, Melissa
Hart
SANDAHL, Chloe
Kamloops



U17W -57

KAEGI, Alisha
Manitoba
LAASS, Lavanna
Hart
THOMPSON, Kenadee
Judo Sask

U17W -63

LACHAPELLE, Nicole
Airdrie
MCPHERSON, Eden
Pr. Albert
NORRIS, Meagan
Tolide

U17W -70

LANDRY, Jordan
Tokugawa
YAWNEY, Kristen
PrGeorge



U20 IJF Men

U20M -60

MCNEICE, Travis
Pense
MIZUNO, Yotaro
Manitoba
SAVARD, Marc-Antoine
Haut-Rich.

U20M -66

HALL, Colton
Tolide
LEEMAN, Philip
Kaizen
LEWIS, Briton
Manitoba

U20M -73

NAGY, Johnny
Upper Can.
PROIETTI, Michael
Upper Can.
WILEY, Tait
Hiro's

U20M -81

BURT, Zachary
Upper Can.
JOBB, Brandon
Abbotsford
CAMPBELL, Ian
Tokugawa

U20M -90

HAMRAEV, Josef Tahir
Manitoba
BURT, Jonah
Upper Can.
BRUMA, Teddy
St. Albert

U20M -100

ANTONIO, Mark
Red Deer
MOCH, Tyson
Lethbridge
KAZEMIPUR, Shakeeb
Lethbridge

U20M +100

PANKRATOV, Vlad
Aberdeen
LOVE, David
Judo Sask
BRUNEAU, Mason
Judo North

U20 IJF Women

U20W -48

KAEGI, Lorena
Manitoba
LEHNER, Josie
Pr. Albert
HILL, Chantelle
Tolide

U20W -52

MCCRACKEN, Briana
Upper Can.
MORGAN, Erin
Hiro's
BURT, Mackenzie
Upper Can.

U20W -57

NORRIS, Cassidy
Tolide
SIMAO, Jaquina
IshiYama
ALDER, Caitlin
Tokugawa

U20W -63

NAGY, Megan
Upper Can.
JAMIESON, Meghan
Steveston
WHERVIN, Jaimine
Tokugawa

U20W -70

SCHAAN, Emily
Judo Sask
ROOTS, Kristi
PoCo
DYCK, Nicole
Judo Sask

U20W -78

VLOOSWYK, Britney
Portage




BB Senior Men

BB -60

CHIN, Rashad
Kodokwai
YOUSSEF, Youssef
JCCC
LAM, Patrick
Anjou

BB -66

BOUCHARD, Antoine
Quebec
CANTIN, Patrick
Quebec
ROOTS, Matt
PoCo

BB -73

OKAMURA, Thomas
Tokugawa
SUTHERLAND, Connor
Manitoba
NAGY, Johnny
Upper Can.

BB -81

BURT, Zachary
Upper Can.
MACDONALD, Ian
Hiro's
ANCOR, David
Ajax

BB -90

HAMRAEV, Josef Tahir
Manitoba
DESCHENES, Marc
Quebec
KELEMEN, Zeljko
IshiYama

BB -100

THOMPSON, Brent
St. Albert
MCLACHLAN, Bryan
Vernon
DRURY, Bob
Kita Kaze

BB +100

PIVOVAR, Mark
St. Albert
RODRIGUEZ, Ignacio
Burnaby
NUTARARIAQ, Louis
Nunavut

Kata

Goshin






Ju-no






Katame






Nage-no






Veteran Men

VM30 -90

KELEMEN, Zeljko
IshiYama
MORRISON, Sean
Lloydminst
MAURER, Chris
Aberdeen

VM35 -90

GALLANT, Russ
Lethbridge
LITZENBERGER, Chad
S. Corman
DAVIS, Kelly
Red Deer

VM35 +90

MCRAE, Curtis
Selkirk
THOMPSON, Brent
St. Albert
DRURY, Bob
Kita Kaze

VM40 -73

PARKER, Gavin
Lethbridge
FARGUSON, Bryon
Red Deer
TAKAHASHI, Tim
Lethbridge

VM40 -90

KARAIM, Rob
Regina Y
ARGUE, Tom
PoCo
KRAUSE, Jens
Aberdeen

VM40 +90

SCHAU, Kim
Judo Sask
MCLACHLAN, Bryan
Vernon
FOURNIER, Mike
Hart

VM50 -73

IBANEZ, Ralph
Judo Sask
URITSKY, Mikhail
Kodokwai
HOLMSTROM, Shaun
U of A

VM50 -90

DOUGLAS, Clive
IshiYama
RODRIGUEZ, Ramon
Burnaby
GENDZWILL, Neil
S. Corman

VM50 +90

BERGLUND, Dale
Regina Y
KROCZ, Marek
Tolide
RENOUF, John
Melfort

Veteran Women

VW -70

HEWSON, Sandra
Burnaby
WHITE, Marina
Tolide



VW +70

VALLEJO, Chelys
Kenshukan
SCHULTZ, Emily
Kita Kaze
CRAVER, Bev
HokuSeiKan

Senior Men

SM -66

MCNEICE, Travis
Pense
CLARK, Charlie
Judo Sask
KEYES, Alexander
Kodokwai

SM -73

OULLETTE, Danny
HokuSeiKan
PARKER, Gavin
Lethbridge
WOO, Jason
U of A

SM -81

LALONDE, Ezra
Judo Sask
LUNAM, Jesse
HokuSeiKan
CROWHURST, David
Campbell R

SM -90

FILTEAU, Justin
Judo Sask
LOWN, Tim
St. Albert
MAURER, Chris
Aberdeen

SM -100

FRANCIS, Kirkland
Pense
SAAR, Rob
Lethbridge
SOWINSKI, Chris
Lloydminst

SM +100

PANKRATOV, Vlad
Aberdeen
BRUNEAU, Mason
Judo North
LOVE, David
Judo Sask

Senior Women

SW -48

KAEGI, Lorena
Manitoba
LEHNER, Josie
Pr. Albert



SW -52

MCCRACKEN, Briana
Upper Can.
BRIGGS, Ali
Kokoro
BURT, Mackenzie
Upper Can.

SW -57

POLIAKIWSKI, Jordan
Lloydminst
SIMAO, Jaquina
IshiYama
BOUCHARD, Ariane
Quebec

SW -63

NAGY, Megan
Upper Can.
JAMIESON, Meghan
Steveston



SW -70

SCHAAN, Emily
Judo Sask
ROOTS, Kristi
PoCo
TATE, Victoria
U of A

SW -78

SCHULTZ, Emily
Kita Kaze
VALLEJO, Chelys
Kenshukan
COTE, Ashley
HokuSeiKan

SW +78

LUNDGREN, Tia
Salmo





© PRAGMA 2012 2012/04/03 16:20